Z
Do góry

Kursy szycia dla dzieci

Mała pracownia krawiecka to rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni twojego dziecka.

KURS PODSTAWOWY

KURSY SZYCIA DLA DZIECI - CYKLICZNE

10h

Nic tak nie cieszy, jak rzeczy, które potrafimy zrobić własnymi rękami. W czasach nadmiernej produkcji i konsumpcji, dajmy dzieciom możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i zdolności manualnych, które będą mogły wykorzystać w dorosłym życiu. Cykliczne i tematyczne kursy dekowane są dla dzieci od 6 do 14 lat, zarówno tych, które chcą zapoczątkować bądź już rozpoczęły swoją przygodę z maszyną do szycia. Praca w kameralnych grupach od 4 do 6 osób pozwoli na zdobywanie praktycznej i teoretycznej wiedzy pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Pierwsze realizacje krawieckie zaczniemy od zapoznania się z obsługą maszyny do szycia, a w kolejnym kroku przystąpimy do praktycznych działań np. takich jak wykonywanie maskotek, piórników, personalizowanej eko torby itd. Zapewnimy potrzebne materiały i warsztat, ciepłe i zimne napoje oraz coś słodkiego.

KURS PODSTAWOWY

KURSY SZYCIA DLA DZIECI - TEMATYCZNE

Jednorazowy, tematyczny kurs szycia

  1. listopad „Jesień”
  2. grudzień „Prezenty pod choinkę”
  3. styczeń „Dzień Babci i Dziadka”
  4. luty „Zimowe inspiracje”
  5. marzec „Szukamy wiosny”
  6. kwiecień „Wielkanoc”
  7. maj „Majówka”
  8. czerwiec „Wakacyjne akcesoria”

Warsztaty dla dzieci to twórcza zabawa:

Kursy od 6 roku życia

Mała pracownia krawiecka to miejsce, w którym dzieci oraz nastolatki mogą uczyć się szyć oraz poznawać świat tkanin, materiałów, kolorów i faktur.

Zdobywanie technicznych umiejętności

Celem zajęć jest zapoznanie się z obsługą maszyny do szycia, jej działaniem i możliwościami. Zdobywając techniczne umiejętności staramy się je wykorzystać w sposób twórczy i kreatywny.

Twórczość

Pierwsze realizacje krawieckie zaczynamy od wykonywania aplikacji, maskotek, piórników, itp. Nic tak nie cieszy, jak rzeczy, które potrafimy zrobić sami. Każde zajęcia to nowy temat i nowe wyzwanie. Realizujemy coś dla siebie, ale też dla mamy, taty czy babci.

Zadania dopasowane do grup zaawansowania

Każdy kolejny cykl to zupełnie inny temat i nowe sprawności.

Nic tak nie cieszy,
jak rzeczy, które
potrafimy zrobić
sami.

Kursy szycia
Zobacz też inne nasze kursy:

Nasza Szkoła Szycia „Zszywalnia” otrzymała
Znak Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno – Szkoleniowych

Nasza Szkoła Szycia "Zszywalnia" została wpisana do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych

Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Przemysłu Mody
i Innowacyjnych Tekstyliów