Z
Do góry

Kursy szycia dla dzieci

Mała pracownia krawiecka to rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni twojego dziecka.

KURS PODSTAWOWY

Wakacje z maszyną

30h

Wakacje to idealny czas na rozwijanie swoich pasji oraz nowych umiejętności. Na naszych warsztatach szycia zapewnimy Wam wyjątkowy czas.

Poza rozwojem umiejętności krawieckich, rozbudzisz swoją wyobraźnię, a szycie stanie się twoją pasją.

Zajęcia odbywają się  w kameralnych grupach, pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Przeznaczone są dla osób, które ukończyły 10 lat. Program realizowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 15:00.

Pierwsze realizacje krawieckie zaczniemy od zapoznania się z obsługą maszyny do szycia, a w kolejnym kroku przystąpimy do praktycznych działań. Zapewnimy potrzebne materiały i warsztat, ciepłe i zimne napoje oraz przekąski.

 

Co będziemy robić:

 1. zapoznanie  z bezpieczną obsługą maszyny do szycia oraz jej budową
 2. poznanie możliwości maszyny do szycia oraz nauka szycia praktycznego
 3. zgłębienie informacji na temat narzędzi jakie  pomagają oraz są niezbędne przy pracy krawieckiej
 4. zapoznanie się z rodzajami ściegów i szwów, dobór ściegów i szwów maszynowych w zależności od rodzaju materiału
 5. sporządzenie układu kroju i krojenie poszczególnych elementów
 6. poznanie zasad prawidłowego kroju materiału oraz łączenia tkaniny wierzchniej z podszewką
 7. nauka technik zdobienia

KURS PODSTAWOWY

KURSY SZYCIA DLA DZIECI - CYKLICZNE

10h

Nic tak nie cieszy, jak rzeczy, które potrafimy zrobić własnymi rękami. W czasach nadmiernej produkcji i konsumpcji, dajmy dzieciom możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i zdolności manualnych, które będą mogły wykorzystać w dorosłym życiu. Cykliczne i tematyczne kursy dekowane są dla dzieci od 6 do 15 lat, zarówno tych, które chcą zapoczątkować bądź już rozpoczęły swoją przygodę z maszyną do szycia. Praca w kameralnych grupach od 4 do 6 osób pozwoli na zdobywanie praktycznej i teoretycznej wiedzy pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Pierwsze realizacje krawieckie zaczniemy od zapoznania się z obsługą maszyny do szycia, a w kolejnym kroku przystąpimy do praktycznych działań np. takich jak wykonywanie maskotek, piórników, personalizowanej eko torby itd. Zapewnimy potrzebne materiały i warsztat, ciepłe i zimne napoje oraz coś słodkiego.

KURS PODSTAWOWY

KURSY SZYCIA DLA DZIECI - TEMATYCZNE

3h

Jednorazowy, tematyczny kurs szycia

 1. listopad „Jesień”
 2. grudzień „Prezenty pod choinkę”
 3. styczeń „Dzień Babci i Dziadka”
 4. luty „Zimowe inspiracje”
 5. marzec „Szukamy wiosny”
 6. kwiecień „Wielkanoc”
 7. maj „Majówka”
 8. czerwiec „Wakacyjne akcesoria”

Warsztaty dla dzieci to twórcza zabawa:

Kursy od 6 roku życia

Mała pracownia krawiecka to miejsce, w którym dzieci oraz nastolatki mogą uczyć się szyć oraz poznawać świat tkanin, materiałów, kolorów i faktur.

Zdobywanie technicznych umiejętności

Celem zajęć jest zapoznanie się z obsługą maszyny do szycia, jej działaniem i możliwościami. Zdobywając techniczne umiejętności staramy się je wykorzystać w sposób twórczy i kreatywny.

Twórczość

Pierwsze realizacje krawieckie zaczynamy od wykonywania aplikacji, maskotek, piórników, itp. Nic tak nie cieszy, jak rzeczy, które potrafimy zrobić sami. Każde zajęcia to nowy temat i nowe wyzwanie. Realizujemy coś dla siebie, ale też dla mamy, taty czy babci.

Zadania dopasowane do grup zaawansowania

Każdy kolejny cykl to zupełnie inny temat i nowe sprawności.

Nic tak nie cieszy,
jak rzeczy, które
potrafimy zrobić
sami.

Kursy szycia
Zobacz też inne nasze kursy:

Nasza Szkoła Szycia „Zszywalnia” otrzymała
Znak Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno – Szkoleniowych

Nasza Szkoła Szycia "Zszywalnia" została wpisana do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych

Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Przemysłu Mody
i Innowacyjnych Tekstyliów